metena_proje

Odamız İşbirliğiyle İlçemizde Bir Proje Daha Uygulanacak

By

ODAMIZ, BOLVADİN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ VE BOLVADİN HALK EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İŞBİRLİĞİYLE BİR PROJE DAHA UYGULANACAK

Bolvadin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Zafer Kalkınma Ajansı Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında sunulan ve Odamızın da iştirakçi olarak katıldığı ve desteklediği TR33/20/MEGDEP/0027METAL TEKNOLOJİSİ EĞİTİMİNDEKİ NİTELİĞİN ARTIRILMASI” isimli proje, başvuruya katılan 64 proje arasında başarılı bulunup 509,251.00 TL mali destek görmeye hak kazanmıştır.

Proje kapsamında Bolvadin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ ne yeni bir Kaynak ve CNC atölyesi kurulacaktır. Bu atölyede açılacak kurslarla metal sektöründe çalışmak isteyen bireylerin eğitim alması sağlanacaktır. Kursları başarıyla bitiren 5 kişinin Odamız üyelerinden ilçemizin önemli işletmelerinde istihdam edilmesi projemiz sayesinde garanti edilmiştir. Atölyemiz sahip olacağı Kaynak Similatörü, CNC Plazma Kesme Makinesi, Sinerjik kaynak makineleri ve bilgisayar laboratuvarıyla yüksek teknolojiyle donatılmış bir eğitim merkezi olarak ilçemize kazandırılacaktır. Metal Teknolojisi Alanı, ilimizde bu alanda Kaynak simülatörü ile eğitim veren ilk meslek okulu olma özelliğini elde ederek simülatörlü eğitim ile öğrencilerimizin sektörün ihtiyaç duyduğu daha nitelikli elemanlar olarak yetişmesini sağlayacaktır. Kaynak ve CNC atölyesinden ilk başta Bolvadin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  öğrencilerinin akabinde ilçemizde eğitim veren diğer mesleki eğitim kurumlarının ve sanayide bu sektörde faaliyet gösteren paydaşlarımızın faydalanmasına olanak sağlanacaktır. Özellikle CNC Plazma Kesme Makinesiyle sanayi esnafının ihtiyaç duyduğu ve ilçe dışından tedarik etmek zorunda kaldığı sac malzemelerin işlenmesi sağlanarak, ilçe ekonomisine destek olunmak istenmektedir. Aynı zamanda Bolvadin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ nin mesleki altyapısını kuvvetlendirip, eğitim kalitesinin yükseltilerek tercih edilebilirliğini artırmak hedeflenmektedir.

Zafer Kalkınma Ajansı ve Bolvadin Mesleki Teknik Anadolu Lisesi arasında imzalanan sözleşme neticesinde Aralık ayı itibari ile proje yürütme faaliyetlerine başlanmış olup projemiz 18 ay sürecektir. Projenin yazılma sürecinde bir hayli emek veren Bolvadin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Proje Koordinatörü Göktuğ DÜZENLİ’ ye, Proje Mali İşler Sorumlusu Adem SOL’ a ve proje teknik ekibinde bulunan Eyup GENÇ, Hasan YARDIM ve Mehmet KARATURP öğretmenlerimize, proje iştirakçisi Bolvadin Halk Eğitim Müdürü Yalçın UÇAK’ a, proje neticesinde istihdam sağlayacak olan üyelerimiz Avşar Emaye A.Ş.’ye, Ahmetal Makine Ltd.Şti.’ ye ve Apaydın Emaye Ltd. Şti.’ ye  teşekkür eder, bu süreçte çalışmaları sürdürecek olan proje ekibine başarılar dileriz.

İlgili Diğer Haberler