TOBB Genel kurul

Tobb Genel Kuruluna Katıldık

By

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 74’üncü Genel Kurulu, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Genel Kurul’a Bolvadin Ticaret ve Sanayi Odası’nın davetli heyeti tam kadro katıldı. TOBB Genel Kurulu’na Bolvadin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İlker Gül, Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uğur Fidan ve Genel Sekreter İsmail Özdilek katıldı.

BAŞKANIMIZ UĞUR FİDAN SOSYAL POLİTİKALAR KURULU’ NA SEÇİLDİ

Genel Kurul’ da yapılan seçimler neticesinde Rifat Hisarcıklıoğlu yeniden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı seçildi. Yönetim seçimlerinin ardından gerçekleştirilen konsey ve kurul seçimlerinde Bolvadin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uğur Fidan Sosyal Politikalar Kurulu üyeliğine seçildi.

ELBİRLİĞİYLE GÜÇLÜ TÜRKİYE

Genel Kurul’da bir konuşma yapan TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, ‘Elde edilen tüm başarılar sizin emek ve gayretlerinizin eseridir. Ne yaptıysak sizin gücünüzledir. Biz bir oldukça yeni yollar açtık. Ülkemizin, camiamızın haklarını koruduk. Bu birliktelik sizlerin eseridir. Herbirinize teşekkür ediyorum’ dedi.

ODA VE BORSA SİSTEMİ ÖRNEK

Türkiye’deki Oda ve Borsa sisteminin örnek olduğunu hatırlatan Hisarcıklıoğlu, ‘Oda ve Borsalarımızın gücü ve kapasitesini artırdık. Oda ve Borsalarımız’da dijital dönüşümü gerçekleştirdik. Bugün Oda ve Borsalar uluslararası projelere imza atıyor. 269 Oda ve Borsamız akredite, yani 5 yıldızlı. Dünyanın en gelişmiş ilk üç oda ve borsa sistemi bizim. Yurtdışında özel sektörün gelişmesini istiyorsanız, Türkiye’deki oda ve borsa sistemi gibi bir sistem kurun, deniliyor’ ifadelerini kullandı.

İlgili Diğer Haberler