dezenfekte-5

Odamızca Alınacak Tedbirler Kararlaştırıldı

By

Bolvadin Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi tüm dünyayı etkisi altına alan ve hızla yayılan koronavirüs tehlikesine karşı başta üyeleri ve personelini korumaya yönelik bir dizi tedbiri uygulamaya koydu.

Meclis Başkanı İlker Gül, Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uğur Fidan ve Genel Sekreter İsmail Özdilek alınacak tedbirler konusunda bir toplantı yaparak değerlendirmede bulundular. Bu kapsamda yapılan çalışmalar hakkında aşağıdaki tedbirler alınmıştır:

  • Odamızın 25 Mart tarihinde gerçekleştirmeyi planladığı meclis toplantısı TOBB tarafından Ticaret Bakanlından alınan görüş gereği Nisan ayı sonuna ertelenmiş ve Mart-Nisan ayı meclis toplantısının birleştirilerek yapılması uygun görülmüştür.
  • Kurum içi ve dışında yapılacak tüm toplantı, eğitim, seminer, fuar ziyaretleri ve iş görüşmeleri koronavirüs tedbirleri kapsamında ertelenmiştir.

 TOPLANTILAR VİDEOKONFERANSLA

Hükümetin aldığı tedbirler de dikkate alınarak, insanların kapalı ortamlarda uzun süre bir arada bulunmalarının önüne geçmek amacıyla Yönetim Kurulu toplantıları başta olmak üzere zorunlu olarak yapılması gereken toplantı ve görüşmelerin videokonferans ile yapılması, toplantı tutanaklarına bilahare imza atılması kararlaştırıldı.

BİNA İÇİ HİJYEN

Üyelerimize hizmet veren alanlar başta olmak üzere üyelerimizin ve personelimizin işlemlerini sağlıklı ve güvenli ortamda yapabilmesi için hizmet binası içindeki alanlar, merdivenler, trabzanlar, tuvaletler, gibi ortak kullanım alanı ekipler tarafından virüs ve bakterilere karşı dezenfekte edilmiştir. Bina içerisinde çeşitli alanlara el dezenfektanları yerleştirilmiştir. Dezenfekte çalışmaları düzenli olarak devam edecektir.

BİREYSEL HİJYEN

Bina içerisinde çeşitli alanlara yerleştirilen el dezenfektanları ile üye ve personelin el hijyeni sağlanmaktadır. Odamıza gelen üyelerimizle ve misafirlerle tokalaşmadan ve temas etmeden selamlaşmaları ve işlemlerini gerçekleştirmeleri konusunda personelimiz ve stajerimiz bilgilendirilmiştir. Yapılacak ikramların tek kullanımlık bardaklarla yapılması için gerekli tedbirler alınmıştır.

ÜYELERİMİZE ON-LİNE EĞİTİM

Odamız tarafından aylık olarak düzenlenen seminer ve eğitimlerin sosyal medya hesaplarımızdan ve video yayın kanalımızdan online olarak yapılabilmesi için hazırlıklarımız devam etmektedir.

Fiziki olarak bir araya gelmek zorunda kalmadan devam edecek olan seminerlerimiz sayesinde hem üyelerimizle irtibatımızı devam ettirmiş olacağız hem de mevcut şartlar içerisinde hayatın normalleşmesine katkı sağlamış olacağız.

 ONLİNE HİZMETLERİMİZDEN FAYDALANIN

Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Uğur FİDAN üyelerimize çağrıda bulunarak “Online hizmetlerimizden yararlanın” dedi. Üyelerimizin ihtiyaç duyabileceği Sicil Kayıt Sureti (Oda Kayıt Belgesi), Faaliyet Belgesi ve İhale Durum Belgesini online olarak alabileceklerini, aidatlarını bu sistem üzerinden rahatlıkla ödeyebileceklerini belirtti.

dezenfekte-4
dezenfekte-4
dezenfekte-1
dezenfekte-1

İlgili Diğer Haberler