earsiv.1

Bolvadin’ de e-Fatura Bilgilendirme Semineri Düzenlendi

By

Bolvadin Ticaret ve Sanayi Odası, Bolvadin Ticaret Borsası, Bolvadin Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Afyonkarahisar Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası işbirliğiyle TÜRMOB Eğitmeni SMMM Nedim Boz tarafından e-Fatura uygulamaları” ve “zorunlu geçiş tarihleri” ile ilgili bilgilendirme semineri yapıldı. Eğitim seminerine mali müşavirlerin yanı sıra çok sayıda işletme sahibi de katıldı.

Seminer öncesinde Meclis Başkanımız İlker Gül, Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Uğur Fidan, Bolvadin Ticaret Borsası Başkanı Abdülkadir Boyar ve Bolvadin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Çürük seminere katılanları birlikte karşılayarak sohbet ettiler.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nca 1 Ocak 2020’den itibaren zorunlu hale getirilecek olan e-fatura ve e-arşiv uygulamaları hakkında gerçekleştirilen seminer yoğun ilgi gördü. Bolvadin Belediyesi Nikah Salonunda gerçekleştirilen seminere konuşmacı olarak katılan TÜRMOB Eğitmeni SMMM Nedim Boz, E-Fatura uygulamaları” ve “zorunlu geçiş tarihleri” ile ilgili bilgilendirmede bulunarak soruları yanıtladı.

TÜRMOB Eğitmeni Nedim Boz, konuşmasında, “Bu meslekle ilgili olan bölümleri daha ayrıntılarıyla anlatmak ve bu işin direk muhatabı olan tüccarlara e-uygulamalarda nelerle karşılaşabileceğini açıkça anlatma ihtiyacı duyduk. İş dünyasının hayatında 2016dan bu yana e-defter, e-fatura uygulaması vardı. Ama 509 sayılı Vergi Usul Tebliği ile brüt satış hasılatı 5 milyon liranın üstündeki tüm tüccarlar bu uygulamaya gireceği için daha çok kişi ve kurumu ilgilendirecek. ” dedi. Nedim Boz daha sonra e-Arşiv Fatura kesme zorunluluğu olduğu halde matbu fatura şeklinde fatura kesilmesi halinde bir yıl içerisinde 148.000 liraya kadar para cezası uygulanacağını belirtti.

   

İlgili Diğer Haberler