hologram.2

Bolvadin TSO’ dan Eğitime Destek

By

Afyonkarahisar Valiliğinin Resmi İzni ile Afyonkarahisar  İl Milli Eğitim Müdürlüğü için hazırlanan proje kapsamında düzenlenen ve İlimiz İlçelerinde, Ortaokul 7. sınıf öğrencilerinin Teknoloji ve Tasarım Dersi ile ilgili bilgi, alt yapı ve pratik kavramalarının, Hologram Görüntü Teknolojisi yardımı ile artırılmasının hedeflendiği, Hologram Okullar’da adlı eğitim etkinlikleri projesi, Bolvadin Ticaret ve Sanayi Odası sponsorluğunda, 27-28 Şubat 2020 tarihleri arasında İlçemiz Hasan Gemici Ortaokulunda gerçekleştirildi.

Bolvadin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği programla gerçekleştirilen ve 2 gün süren eğitim etkinliğine Bolvadin genelinde 672 Ortaokul 7.sınıf öğrencisinin katıldığı belirtilirken, düzenlenen etkinlikle öğrencilerin “İcat, İnovasyon,Patent ve Kurgu” gibi Teknoloji ve Tasarım Dersinin ana müfredat konularını Hologram Görüntü Teknolojisi desteği ile kavramaları sağlanıyor.

Bolvadin’de düzenlenen Hologram Okullarda etkinliği nedeniyle Bolvadin TSO Başkanı Mustafa Uğur Fidan yaptığı açıklamada:

“Oda olarak eğitime son derece önem veriyoruz. Bir yandan üyelerimiz ve çalışanların eğitimiyle ilgili faaliyetler yaparken diğer yandan da yarınlarımızda söz sahibi olacak gençlerimizin eğitimlerine katkı vermeye çalışıyoruz. Bu nedenle Hologram Okular’ da eğitiminin ilçemizde düzenlenmesi için Milli Eğitim Müdürlüğümüzle işbirliği yaparak bu faaliyeti düzenlemekten son derece memnunuz” dedi.

Etkinliğin 2. günü öğrenciler ile bir araya gelen Bolvadin İlçe Kaymakamı Adem Öztürk ise öğrencilere yaptığı konuşmada:

“Teknoloji artık kaçınılmaz bir hal aldı. Ancak bizim öğrencilerimizden istediğimiz şey derslerine çok çalışmalarıdır. Bilgisayar, telefon veya tablet gibi teknolojik aletler ders çalışmamıza engel olursa o zaman teknoloji bize zarar vermiş olur. Şu anda sizin Teknoloji Tasarım derslerinizde gördüğünüz konuları burada uygulamalı olarak görüyorsunuz, böylece bilgiler daha kalıcı oluyor. İnşallah sizlerde ilerde devletimiz ve milletimizin menfaatleri için, topluma ve insanlığa faydalı insanlar olmak için böyle icatlar yapabilirsiniz veya geliştirebilirsiniz. İlçemizde sizlerin bu eğitimi almanız için katkı sağlayan Bolvadin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımıza ve yöneticilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Hologram Okullarda etkinliği ilçemizin ardından Çay ve Sultandağı İlçelerinde düzenlenecek olan etkinliklerle öğrenciler ile buluşmaya devam edecek.

hologram.5
hologram.5
hologram.4
hologram.4
hologram.1
hologram.1
hologram.6
hologram.6

İlgili Diğer Haberler